ქვემო ქართლში ფერმერებს კონსულტაციები გაეწიათ
წალკის, თეთრიწყაროს, დმანისის, ბოლნისის, მარნეულის და გარდაბანის 16 სოფლის მცხოვრებლებს სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის და სოფლის მეურნეობის საინფორმაციო-საკონსულტაციო სამსახურის წარმომადგენლებმა ადგილზე კონსულტაციები გაუწიეს. ფერმერებს კარტოფილის მოვლა-მოყვანის, მსხვილფეხა პირუტყვის მოვლის და ვეტერინარიის, ფუტკრის ოჯახების მოვლა-მოშენების და მცენარეთა დაცვის მიმართულებით სპეციალისტებმა ინფორმაცია მიაწოდეს.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს და სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის ერთობლივი პროექტი „მობილური ექსტენცია“ 2016 წლიდან ხორციელდება. მისი მიზანი ფერმერების მხარდაჭერა, მათთვის ადგილზე კონსულტაციების გაწევა და აგრარულ დარგში სახელმწიფო პროგრამების გაცნობაა.
2018 წელს სპეციალისტებმა შეხვედრები მთელი საქართველოს მასშტაბით 150 სოფელში გამართეს, სადაც 7500-მდე ფერმერს კონსულტაცია გაუწიეს.

Farmers were consulted in Kvemo Kartli
The representatives of the Scientific-Research Center of Agriculture and Information-Consultation Center consulted 16 residents of the villages of Gardabani, Marneuli, Tsalka, Tetritskaro, Dmanisi and Bolnisi. The specialists informed the farmers about cultivation of potato, cattle and veterinary caring, bee breeding and plant protection.
The joint project "Mobile Extension" of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture and the Scientific-Research Center of Agriculture, which promotes the level of consciousness of farmers, has been implemented since 2016. Its purpose is to support the farmers, provide them with consultations on the place and introduce state programs in the agrarian sector.
In 2018, specialists held meetings in 150 villages throughout Georgia, where about 7500 farmers were consulted.