სიღნაღსა და დედოფლისწყაროში ფერმერებთან შეხვედრები გაიმართა
სიღნაღსა და დედოფლისწყაროში ფერმერებს სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის და სოფლის მეურნეობის საინფორმაციო-საკონსულტაციო სამსახურის წარმომადგენლებმა კონსულტაციები გაუწიეს. ადგილობრივებთან შეხვედრებისას სპეციალისტებმა მრავალწლოვანი, ერთწლოვანი და მარცვლეული კულტურების მავნებელ-დაავადებებზე, მათთან ბრძოლის ღონისძიებებზე, მცენარეების დაცვასა და პრეპარატების სწორად შერჩევაზე გაამახვილეს ყურადღება.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს და სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის ერთობლივი პროექტი „მობილური ექსტენცია“ 2016 წლიდან ხორციელდება და ამ ხნის განმავლობაში სპეციალისტებმა 20 ათასზე მეტ ფერმერთან გამართეს შეხვედრა და ადგილზე კონსულტაციები გაუწიეს.

Meetings were held with farmers in Sighnaghi and Dedoplistskaro
Farmers in Sighnaghi and Dedoplistskaro have been consulted by the Scientific-Research Center of Agriculture and Information-Consultation Centers of Agriculture. During the meetings with the locals, the specialists focused on the measures to combat against diseases and pests of the perennial, annual and cereal crops, on the protection of plants and the proper selection of preparations.
The joint project ,,Mobile Extension’’ of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture and the Scientific-Research Center of Agriculture is being implemented since 2016. During this time the specialists held a meeting with more than 20 thousand farmers and consulted on the place