მობილური ექსტენცია სამეგრელოს რეგიონში
მარტვილის, ჩხროწყუს, წალენჯიხის და აბაშის რეგიონებში ფერმერებს მცენარეთა დაცვის და ბოსტნეული და ბაღჩეული კულტურების მოვლა-მოყვანის საკითხებზე ინფორმაცია მიეწოდათ. სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის და სოფლის მეურნეობის საინფორმაციო-საკონსულტაციო სამსახურის წარმომადგენლებმა რეგიონის 10 სოფელში ფერმერების საკარმიდამო ნაკვეთები დაათვალიერეს და ადგილზე კონსულტაციები გაუწიეს. სპეციალისტებმა ადგილობრივებს მრავალწლოვანი და ერთწლოვანი კულტურების მოვლა-მოყვანის და დაცვის კუთხით ბროშურები დაურიგეს და აგრარულ სფეროში არსებული პროექტები გააცნეს.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს და სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის ერთობლივი პროექტის „მობილური ექსტენცია“ ფარგლებში დაგეგმილია შეხვედრები გურიაში, 27 თებერვლიდან 1 მარტის ჩათვლით კონსულტაციები ლანჩხუთის, ოზურგეთის და ჩოხატაურის მუნიციპალიტებებში (სოფლები - ლესა, ჩოჩხათი, თხინვალი, მელექედური, ანასეული, შუა ამაღლება, ბუკისციხე) მცხოვრებ ფერმერებს გაეწევათ.

Mobile Extension in Samegrelo Region
The information was provided for farmers on the plant protection and caring-cultivation of vegetable crops and melon cultures in Martvili, Chkhorostku, Tsalenjikha and Abasha regions. The Scientific-Research Center of Agriculture and the specialists of Information-Consultation Centers consulted the farmers and have visited 10 villages and looked at the plots. The specialists handed out brochures with the purpose of care-cultivation and protection of the perennial and annual crops to the locals and introduced the existing projects in the agricultural sector.
The Meetings in Guria are planned within the framework of joint project "Mobile Extension" of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia and the Scientific-Research Center of Agriculture, From February 27 to March 1. The consultations in Lanchkhuti, Ozurgeti and Chokhatauri municipalities (villages - Lesa, Chochkhati, Tkhinvali, Melekeduri, Anaseli, Shua Amagleba, Bukistsikhe) will be provided to the farmers.