შიდა ქართლში ფერმერებს კონსულტაციები გაეწიათ
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს და სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის ერთობლივი პროექტის „მობილური ექსტენცია“ ფარგლებში შიდა ქართლში ფერმერებს კონსულტაციები გაეწიათ. პროექტი „მობილური ექსტენცია“ რეგიონებში ფერმერების მხარდაჭერას, მათ ინფორმირებას, დარგის სიახლეების გაცნობას და ადილზე კონსულტაციების გაწევას გულისხმობს.
გორის, ხაშურის, ქარელის და კასპის მუნიციპალიტეტებსა და სოფლებში სპეციალისტებმა ვაშლის თანამედროვე ტიპის ბაღის და სხვა მრავლწლოვანი კულტურების გასხვლა-ფორმირების, კენკროვანი კულტურების აგროტექნოლოგიის, ბოსტნეული კულტურების ღია და დახურულ გრუნტში მოვლა-მოყვანის, მსხვილფეხა პირუტყვის მოვლისა და ჯიშობრივი გაუმჯობესების, მცენარეთა დაცვის და მავნებლების წინააღმდეგ ბრძოლის ღონისძიებების და მარცვეული კულტურების მოვლა-მოყვანის კუთხით კონსულტაციები გაუწიეს.
ფერმერებთან შეხვედრები, 12-15 მარტს, კახეთის რეგიონში ახმეტის, თელავის, ლაგოდეხის და ყვარლის მუნიციპალიტეტებში გაიმართება.

Farmers were consulted in Shida Kartli
Farmers were consulted in Shida Kartli within the framework of joint project "Mobile Extension" of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia and the Scientific-Research Center of Agriculture. The project "Mobile Extension" means supporting farmers in the regions, informing them, introduction of the field news and consultation on the place as well.
The maintenance and storage of the modern apple gardens and other perennial crops in the open and closed ground of agro-technology, vegetable crops, biodiversity conservation and breeding improvements, plant protection and pest control and cultivation of cereal crops were the topics, on which our specialists consulted farmers in Gori, Khashuri and Kareli municipalities.
The meetings with farmers will be held on March 12-15 in Kakheti region, Akhmeta, Telavi, Lagodekhi and Kvareli municipalities.