იმერეთში ფერმერებისთვის კონსულტაციების გაწევა მიმდინარეობს
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს და სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის ერთობლივი პროექტის „მობილური ექსტენცია“ ფარგლებში, იმერეთის რეგიონში ფერმერებს ვეტერინარიის, ფუტკრის ოჯახების მოვლა-მოშენების, მცენარეთა დაცვის და თხილის ბაღების გაშენების მიმართულებებით კონსულტაციები გაეწიათ.
პროექტის ფარგლებში, შეხვედრები ზესტაფონის, ხარაგაულის, თერჯოლის, ჭიათურის და საჩხერის მუნიციპალიტეტებსა და 11 სოფელში უკვე გაიმართა. 23-დან 25 აპრილის ჩათვლით, შეხვედრები ბაღდათის, ვანის და სამტრედიის მუნიციპალიტეტებსა და სოფლებში (ვარციხე, დიმი, ძულუხი, დიხაშხო, ჭყვიში, მელაური, გომმუხაყრუა, ქორეისუბანი) მიმდინარეობს.
აღსანიშნავია, რომ სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის და სოფლის მეურნეობის რეგიონალური საინფორმაციო-საკონსულტაციო სამსახურის წარმომადგენლებმა 2019 წელს კახეთის, გურიის, შიდა ქართლის, სამეგრელოს და მცხეთა-მთიანეთის რეგიონის 73 სოფელში 4000-მდე ფერმერს კონსულტაციები უკვე გაუწიეს.

Consultations are being conducted for farmers in Imereti
In the frames of the Joint Project "Mobile Extension" of the Ministry of Environmental Protection and the Scientific-Research Center of Agriculture, the farmers have been consulted in the direction of veterinary, caring and breeding of bee families, plant protection and hazelnut gardening.
Within the framework of the project, meetings were held in Zestaponi, Kharagauli, Terjola, Chiatura and Sachkhere municipalities and 11 villages. The meetings are underway in Baghdati, Vani and Samtredia municipalities and villages (Vartsikhe, Dimi, Dzulukhi, Dikhashkho, Chkvishi, Melauri, Gomukhakrua, Koreisubani) from 23 to 25 April. and breeding of bee families, plant protection and hazelnut gardening.
It is noteworthy that about 4000 farmers have already been consulted in 73 villages of Kakheti, Guria, Shida Kartli, Samegrelo and Mtskheta-Mtianeti regions in 2019 by the representatives of the Scientific-Research Center of Agriculture and the Regional Information and Consultation Centers of Agriculture.