თურქეთის თანამშრომლობის და კოორდინაციის სააგენტოს წარმომადგენლებმა ჯიღაურას და წილკნის ბაზები მოინახულეს
სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის წილკნის და ჯიღაურას ბაზებს თურქეთის თანამშრომლობისა და კოორდინაციის სააგენტოს (Tika) წარმომადგენლები ესტუმრნენ. სტუმრებმა თესლის და სარგავი მასალების სტანდარტებისა და სერტიფიცირების, მცენარეთა მიკროკლონური (In vitro) გამრავლებისა და უვირუსო სარგავი მასალის და პროფესორ ივანე სარიშვილის სახელობის ნიადგის ლაბორატორიები დაათვალიერეს და მათ მუშაობას გაეცნენ.
თურქეთის დელეგაციის წევრებმა ჯიღაურაში ხეხილის და ვაზის კოლექციაც მოინახულეს და ცენტრის წარმომადგენლებთან აგრო-სატყეო მიმართულებით და სოფლის მეურნეობის სპეციალისტების გადამზადების კუთხით თანამშრომლობაზე შეთანხმდნენ.

The representatives of Turkish Cooperation and Coordination Agency visited the bases in Tsilkani and Jighaura
The representatives of Turkish Cooperation and Coordination Agency (Tika) visited the demonstrative bases of Tsilkani da Jighaura of the Scientific-Research Center of Agriculture. The guests viewed the Laboratory of Certified Seeds and Planting Standards and Certification, Laboratory of Virology and Tissue Culture (in vitro) and Laboratory of Soil Fertility Research named after Professor Ivane Sarishvili.
The members of the Turkish delegation visited the fruit and vine collections and together with the representatives of the Center agreed to cooperate in agro-forestry direction and in terms of retraining specialists.