იალონის აღსაზრდელებმა ხეხილის კრეფაში მიიღეს მონაწილეობა
სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის ჯიღაურას მრავალწლოვანი კულტურების საცდელ-სადემონსტრაციო ბაზას საგურამოს შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე ბავშვთა და პირთა დღის ცენტრის „იალონი“ აღსაზრდელები ესტუმრნენ. მათ ბაზაზე გაშენებული ხეხილის კოლექცია დაათვალიერეს და ბლის კრეფაში მიიღეს მონაწილეობა. აღსანიშნავია, რომ ჯიღაურას ხეხილის კოლექციაში დაცულია თესლოვანი, კურკოვანი, კაკლოვანი და კენკროვანი კულტურების საკოლექციო ნარგაობა - 42 ადგილობრივი და 270-ზე მეტი ინტროდუქცირებული ჯიში.
იალონის აღსაზრდელების ვიზიტი „სოციალური რეაბილიტაციის და ბავშვზე ზრუნვის სახელმწიფო პროგრამის“ ფარგლებში განხორციელდა, რომლის მიზანიც ბავშვების კულტურულ და შემეცნებით ღონისძიებაში ჩართვაა, რაც ხელს უწყობს მათ საზოგადოებაში ინტეგრაციას.

Pupils of the Saguramo Day Care Center for Children and Persons with Disabilities "Yalon" visited the Jigaura perennial crops’ test base of the Scientific-Research Center of Agriculture. They toured the fruit collection planted at the base and took part in the cherry picking. It should be noted that the collection of Jigaura fruit trees preserves the collection plantations of seed, pea, walnut and berry crops - 42 local and more than 270 introduced varieties.
The visit of the children of Yalon was carried out within the framework of the "State Program for Social Rehabilitation and Child Care", which aims to involve children in cultural and cognitive activities that promote their integration into society.