სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის მუხურის მეფუტკრეობის ბაზაზე აგრო-სასურსათო პროდუქციის გამოფენა-გაყიდვა გაიმართ
სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის მუხურის მეფუტკრეობის ბაზაზე თაფლისა და აგრო-სასურსათო პროდუქციის გამოფენა-გაყიდვა გაიმართა, სადაც ადგილობრივმა მეფუტკრე-ფერმერებმა და მოწვეულმა სტუმრებმა მიიღეს მონაწილეობა. სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითმა ცენტრმა, ფესტივალის სტუმრებს, ხეხილის და ვაზის ადგილობრივი ჯიშები და მუხურის ბაზის თაფლი გააცნო. ფესტივალის ფარგლებში, მუხურის მეფუტკრეობის ბაზის თანამშრომლებს, მეფუკტრეობაში გაწეული ღვაწლისთვის, ჩხოროწყუს მუნიციპალიტეტის მერიამ მადლობის სერტიფიკატი გადასცა.
მუხურის მეფუკტრეობის ბაზაზე თაფლისა და სოფლის მეურნეობის პროდუქტების გამოფენა-გაყიდვა ჩხოროწყუს მუნიციპალიტეტის მერიის ორგანიზებით გამართა.
მუხურის მეფუტკრეობის ბაზა 2017 წლიდან ფუნქციონირებს. ბაზაზე, ენდემური პოპულაციების შენარჩუნება და გავრცელების სამუშაოების გარდა, მეგრული პოპულაციის ნარევი ფუტკრისგან გაწმენდა მიმდინარეობს. ახალგაზრდა კადრების მოზიდვის, მომზადების და აგრარულ სფეროში ჩართვის მიზნით კი, რეგულარულად, უფასო სემინარები და ტრენინგები ტარდება.

An exhibition and sale of agro-food products was held at the Mukhuri Beekeeping Base of the Scientific - Research Center of Agriculture
An exhibition and sale of honey and agro-food products was held at the Mukhuri beekeeping base of the Scientific-Research Center of Agriculture, where local beekeepers-farmers and invited guests took part. The Scientific-Research Center of Agriculture introduced to the guests of the festival local varieties of fruit trees and vines and oak-based honey. Within the framework of the festival, the City Hall of Chkhorotsku municipality presented a certificate of appreciation to the employees of the Mukhuri beekeeping base for their efforts in beekeeping.
An exhibition and sale of honey and agricultural products was organized by the City Hall of Chkhorotsku Municipality at Mukhuri beekeeping base.
Mukhuri Beekeeping Base has been operating since 2017. At the base, in addition to the maintenance and propagation of endemic populations, the Megrelian population is being cleaned of mixed bees. Free seminars and trainings are regularly held in order to attract, train and involve young personnel in the agricultural field.