სამეცნიერო თანამშრომლობის გაძლიერების მიზნით, სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევით ცენტრსა და წმიდა ანდრიას ქართულ უნივერსიტეტს შორის, მემორანდუმი გაფორმდა
სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითმა ცენტმა, საქართველოს საპატრიარქოს წმიდა ანდრია პირველწოდებულის სახელობის ქართულ უნივერსიტეტთან, ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმა, რომელიც სამეცნიერო კვლევების მიმართულებებით თანამშრომლობის გაღრმავებას ითვალისწინებს. მემორანდუმი, ერთობლივი კონფერენციების, სემინარების და ტრენინგების მოწყობას, სტუდენტების სტაჟირებას და მათ სადემონსტრაციო დღეებში ჩართვას, ასევე, ინფორმაციისა და პუბლიკაციების გაზიარებას მოიცავს.
ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს ხელი, სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის დირექტორმა, ლევან უჯმაჯურიძემ და უნივერსიტეტის რექტორმა, ირაკლი ბრაჭულმა მოაწერეს.
წმიდა ანდრიას ქართული უნივერსიტეტი ჰუმანიტარულ და სოციალური მეცნიერებათა, ბიზნესის და სამართლის მიმართულების სტუდენტებს ამზადებს. უნივერსიტეტის მიზანი სამეცნიერო კვლევებისა და ინოვაციების განვითარება და ახალი სამეცნიერო პერსონალის მომზადებაა.

In order to strengthen scientific cooperation, a Memorandum was signed between the Scientific-Research Center of Agriculture and St. Andrew's Georgian University
The Scientific-Research Center of Agriculture has signed a Memorandum of Understanding with the Georgian University named after the Saint Andrew the First-called of the Patriarchate of Georgia, which provides for the deepening of cooperation in the directions of scientific research. The memorandum includes the arrangement of joint conferences, seminars and trainings, the internship of students and their involvement in demonstration days, as well as the sharing of information and publications.
The Memorandum of Understanding was signed by the director of the Scientific-Research Center of Agriculture, Levan Ujmajuridze, and the rector of the university, Irakli Brachuli.
St. Andrew's Georgian University prepares students of humanities and social sciences, business and law. The purpose of the university is the development of scientific research and innovation and the training of new scientific personnel.