„იალონის“ ბენეფიციარები ჯიღაურას ბაზას ესტუმრნენ
სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის ჯიღაურას მრავალწლოვანი კულტურების საცდელ-სადემონსტრაციო ბაზას საგურამოს შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე ბავშვთა და პირთა დღის ცენტრის „იალონი“ აღსაზრდელები ესტუმრნენ. ცენტრის ბენეფიციარებმა ჯიღაურას ბაზაზე გაშენებული ვენახისა და ხეხილის საკოლექციო ნაკვეთები დაათვალიერეს და საქართველოს მეღვინეობა-მევენახეობის ისტორიას გაეცნენ.
„ჩვენი მეგობრობა უკვე წლებს ითვლის და ვეღარც წარმოგვიდგენია შემოდგომა ჯიღაურაში ვიზიტის გარეშე. ყველა სტუმრობა სასიამოვნო და დასამახსოვრებელია ჩვენი ბენეფიციარებისთვის. მსგავსი ვიზიტების მიზანია მათი კულტურულ და შემეცნებით ღონისძიებებში ჩართვა, რაც მნიშვნელოვნად უწყობს ხელს საზოგადოებაში ინტეგრაციას“, - განაცხადა დღის ცენტრის „იალონის“ ბავშვთა დაცვის პროგრამის მენეჯერმა, სოფიო კუპატაძემ.
„იალონის“ აღსაზრდელებმა რთველში და ხეხილის კრეფაში მიიღეს მონაწილეობა. ვიზიტი განათლების განვითარების და დასაქმების ცენტრის ინიციატივით „სოციალური რეაბილიტაციის და ბავშვზე ზრუნვის სახელმწიფო პროგრამის“ ფარგლებში განხორციელდა.

"Yalon’s" beneficiaries visited Jighaura base
The pupils of the Saguramo Day Care Center for Children and Persons with Disabilities "Yalon" visited the Jighaura perennial crops’ testing-demonstration base of the Scientific-Research Center of Agriculture. The beneficiaries of the center visited the vineyard and fruit crops’ collection plots planted at the base of Jighaura and got acquainted with the history of wine-growing in Georgia.
"Our friendship has been going on for years and we can't imagine autumn without a visit to Jighaura. Every visit is enjoyable and memorable for our beneficiaries. The purpose of such visits is to involve them in cultural and cognitive events, which significantly contributes to their integration into the society," said Sofio Kupatadze, manager of the "Yalon" Day Care Center's Children Protection Program.
The pupils of "Yalon" took part in the harvest and picking of fruit crops. The visit was carried out by the initiative of the Education Development and Employment Center within the framework of the "State Program for Social Rehabilitation and Child Care".