სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის დირექტორი ლევან უჯმაჯურიძე საქართველოს სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა აკადემიის აკადემიკოსად აირჩიეს
პროფესორი ლევან უჯმაჯურიძე, 2022 წლის 23 დეკემბერს, საქართველოს სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა აკადემიის საერთო კრებაზე, ერთხმად იქნა არჩეული აკადემიის ნამდვილ წევრად (აკადემიკოსად).
დღეისათვის, ლევან უჯმაჯურიძე სსიპ სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის დირექტორის თანამდებობას იკავებს. იგი გახლავთ სამეცნიერო საბჭოს თავმჯდომარე, სოფლის მეურნეობის დოქტორი, საქართველოს დამსახურებული მეღვინე, საქართველოს სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა აკადემიის პრეზიდიუმის წევრი, მცენარეთა გენეტიკური რესურსების ეროვნული კოორდინატორი გაეროს სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციაში (FAO), საერთაშორისო ექსპერტი აგრარული მიმართულებით.
ლევან უჯმაჯურიძის ხელმძღვანელობით განხორციელდა არაერთი ადგილობრივი და საერთაშორისო პროექტი, რომელიც მცენარეთა და ცხოველთა გენეტიკური რესურსების მოძიება, აღდგენა, დაცვა, პოპულარიზაციას და სხვა კომპლექსურ სამეცნიერო-კვლევით მიმართულებებს ეხება.
ლევან უჯმაჯურიძე აქტიურად ეწევა სამეცნიერო-პედაგოგიურ მოღვაწეობას, გახლავთ საქართველოს აგრარული, ტექნიკური და კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტების პროფესორი.

Levan Ujmajuridze, Director of the Scientific-Research Center of Agriculture, was elected as an Academician of the Academy of Agricultural Sciences of Georgia
On December 23, 2022, at the general meeting of the Georgian Academy of Agricultural Sciences, Professor Levan Ujmajuridze was unanimously elected as a full member (academician) of the Academy.
At present, Levan Ujmajuridze holds the position of the director of the Scientific-Research Center of Agriculture of the State of Ukraine. He is the Chairman of the Scientific Council, Doctor of Agriculture, Honored Winemaker of Georgia, Member of the Presidium of the Academy of Agricultural Sciences of Georgia, National Coordinator of Plant Genetic Resources at the United Nations Food and Agriculture Organization (FAO), international expert in the field of agriculture.
Under the leadership of Levan Ujmajuridze, a number of local and international projects were implemented, which relate to the search, restoration, protection, popularization of plant and animal genetic resources and other complex scientific and research areas.
Levan Ujmajuridze is actively engaged in scientific and pedagogical work, he is a professor at the Agricultural, Technical and Caucasus International Universities of Georgia.