ირმა ჭანტურიას სახელობის ღვინის ეროვნულ ლაბორატორიაში სტუდენტებს სემინარი ჩაუტარდათ
სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის ირმა ჭანტურიას სახელობის ღვინის ეროვნული ლაბორატორიის დირექტორმა, თინათინ ჯაჯანიძემ საქართველოს ტექნიკური უნივერისტეტის საბაკალავრო პროგრამის „მევენახეობა და ენოლოგია“ დამამთავრებელი კურსის სტუდენტებთან სემინარი ჩაატარა თემებზე : ენოქიმია და ღვინის დაავადებები.
თინათინ ჯაჯანიძემ სტუდენტებს ღვინის ლაბორატორიის მნიშვნელობა, მისი მუშაობის პრინციპები და ძირითადი სერვისები გააცნო. ასევე, ისაუბრა მეღვინეობის მიმართულებით ლაბორატორიული კვლევებსა და მათ დაგეგმვა-განხორციელების თავისებურებებზე. სემინარის დასასრულს, სტუდენტებმა დეგუსტაციის საფუძვლების თეორიული და პრაქტიკული ნაწილი გაიარეს.
აღსანიშნავია, რომ საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტსა და ირმა ჭანტურიას სახელობის ეროვნულ ლაბორატორიას შორის გაფორმებულია თანამშრომლობის მემორანდუმი, რომლის ფარგლებშიც უნივერსიტეტის საბაკალვრო და სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტებს აქვთ საშუალება, გაიარონ სტაჟირება, შეასრულონ საბაკალავრო და სამაგისტრო თეზისების კვლევითი კომპონენტები და მონაწილეობა მიიღონ ღვინის დეგუსტაციებში.

Seminar was given to students at the National Wine Laboratory named after Irma Chanturia
Tinatin Jajanidze, director of the National Wine Laboratory named after Irma Chanturia of the Scientific-Research Center of Agriculture, conducted a seminar with the students of the Bachelor program "Viticulture and Enology" of the Technical University of Georgia on the topics: enochemistry and wine diseases.
Tinatin Jajanidze introduced the students to the importance of the wine laboratory, its work principles and basic services. she also spoke about the laboratory researches in winemaking and the peculiarities of their planning and implementation. At the end of the seminar, students went through the theoretical and practical part of the basics of tasting.
It should be noted that a Memorandum of Understanding has been signed between the Technical University of Georgia and the National Laboratory named after Irma Chanturia, within the framework of which students of the university's bachelor's and master's programs have the opportunity to undergo an internship, complete the research components of bachelor's and master's theses and participate in wine tastings.