სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევით ცენტრი ჩინეთის შესაბამის ინსტიტუციებთან აქტიურად თანამშრომლობს
სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის დირექტორი ლევან უჯმაჯურიძე სამუშაო ვიზიტით ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკაში იმყოფებოდა. ვიზიტის ფარგლებში, ლევან უჯმაჯურიძემ საერთაშორისო პერსონალთა გაცვლის 21-კონფერენციაში და რამდენიმე სიმპოზიუმში მიიღო მონაწილეობა.
ქ. ვუჰანსა და ქ. შენჭენში გამართულ სიმპოზიუმებზე ლევან უჯმაჯურიძემ სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის საქმიანობის ძირითად მიმართულებებზე ისაუბრა და ყურადღება საერთაშორისო ურთიერთობებსა და ერთობლივ პროექტებზე გაამახვილა.
აღსანიშნავია, რომ სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრი და ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის შესაბამისი კვლევითი დაწესებულებები და ინსტიტუციები წლების განმავლობაში წარმატებულად თანამშრომლობენ.
ქ. შენჭენის საერთაშორისო ცენტრის საგამოფენო სივრცეში წარმოდგენილი იყო სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის სტენდი, სადაც დაინტერესებულ პირებს ინფორმაცია მიეწოდათ მათთვის საინტერესო საკითხებზე.

The Scientific-Research Center of Agriculture actively cooperates with relevant Chinese institutions
Levan Ujmajuridze, Director of the Scientific-Research Center of Agriculture, was on a working visit to the People's Republic of China. Within the framework of the visit, Levan Ujmajuridze took part in 21th international personnel exchange conference and several symposiums.
At the symposiums held in Wuhan and Shenzhen, Levan Ujmajuridze spoke about the main activities of the Scientific-Research Center of Agriculture and focused on international relations and joint projects.
It should be noted that the Scientific-Research Center of Agriculture and relevant research institutions of the People's Republic of China have been successfully cooperating for years.
The stand of the Scientific-Research Center of Agriculture was presented in the exhibition space of Shenzhen International Center, where interested persons were provided with information on issues of interest to them.