საფრანგეთის დელეგაციის ვიზიტი სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის ჯიღაურას ბაზაზე
სსიპ სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის მრავალწლოვანი კულტურების საცდელ-სადემონსტრაციო ბაზას ბოლეროს ჯგუფის დამფუძნებელი ვახტან კარიჭაშვილი და გენერალური დირექტორი ირაკლი ბექაური საფრანგეთის კონიაკის დეპარტამენტის მეღვინე ექსპერტებთან ერთად ესტუმრნენ. საფრანგეთის დელეგაციის ვიზიტი ბოლერო ჯგუფის ორგანიზებით განხორციელდა და მიზნად საქართველოს მევენახეობა-მეღვინეობის გაცნობას და სამომავლო თანამშრომლობას ისახავს.
დავით ჩიჩუამ, მევენახეობა-მეღვინეობის კვლევის სამსახურის უფროსმა, სტუმრებს ჯიღაურას ამპელოგრაფიული კოლექცია დაათვალიერებინა, ცენტრში სელექციის მიმართულებით მიმდინარე კვლევითი საქმიანობები და იშვიათი ქართული ვაზის ჯიშებისგან დაყენებული ღვინოები გააცნო.
გამართულ შეხვედრაზე, მხარეებმა მევენახეობა-მეღვინეობის მიმართულებით სამომავლო ურთიერთობებისა და ერთობლივი პროექტების შემუშავების საკითხები განიხილეს.

French Delegation Visit on the Jighaura Base of the Scientific-Research Center of Agriculture
Bolero group founder Vakhtan Karichashvili and general director Irakli Bekauri together with wine experts from the French cognac department visited the perennial crops’ experimental-demonstration base of the Scientific-Research Center of Agriculture. The visit of the French delegation was organized by the Bolero Group and aims to get acquainted with Georgian viticulture and winemaking and future cooperation.
David Chichua, head of the Viticulture and Winemaking Research Division, showed the guests the ampelographic collection of Jighaura, introduced the ongoing research activities in the direction of selection in the center and the wines made from rare Georgian grape varieties.
At the meeting, the parties discussed issues of future relations and development of joint projects in the direction of viticulture and winemaking.