სსიპ სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის დირექტორმა სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა აკადემიის წევრებს ანგარიში წარუდგინა
სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის დირექტორმა ლევან უჯმაჯურიძემ სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა აკადემიის წევრებს სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის მიერ 2022 წლიდან დღემდე განხორციელებული სამუშაოს ანგარიში, მიმდინარე საქმიანობები და სამომავლო გეგმები გააცნო.
შეხვედრას გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე იური ნოზაძე, სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა აკადემიის პრეზიდენტი გივი ჯაფარიძე, აკადემიის წევრები და შესაბამისი სამსახურების წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
შეხვედრაზე ყურადღება გამახვილდა სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის დეპარტამენტებსა და აკადემიის სამეცნიერო განყოფილებების ცალკეული, მიზნობრივი თანამშრომლობის საჭიროებაზე, გადაწყდა აქტიური შეხვედრების მოწყობა და დისკუსიების წარმართვა.
შეხვედრა სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის წილკნის ბაზაზე გაიმართა. სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა აკადემიის წარმომადგენლებმა პროფ. ივანე სარიშვილის სახელობის ნიადაგის კვლევის ლაბორატორია დაათვალიერეს და ლაბორატორიის თანამედროვე აღჭურვილობასა და მიმდინარე ძირითად საქმიანობებსაც გაეცნენ.

The Director of the Scientific-Research Center of Agriculture presented a report to the members of the Academy of Agricultural Sciences
Levan Ujmajuridze, Director of the Scientific-Research Center of Agriculture, introduced the report of the work carried out by the Scientific-Research Center from 2022 to present, current activities and future plans to the members of the Academy of Agricultural Sciences.
The meeting was attended by Iuri Nozadze, the Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Givi Japaridze, the President of the Academy of Agricultural Sciences, members of the Academy and representatives of relevant divisions.
At the meeting, attention was focused on the need for separate, targeted cooperation between the departments of the Scientific-Research Center and the scientific departments of the Academy, to organize active meetings and lead discussions was decided.
The meeting was held at the Tsilkani Base of the Scientific-Research Center. The representatives of the Academy of Agricultural Sciences visited the Soil Research Laboratory named after Prof. Ivane Sarishvili and got acquainted with the laboratory's modern equipment and current main activities.