სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითმა ცენტრმა აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან თანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმა
ერთობლივი კვლევების, სამეცნიერო პროექტების განხორციელების და სასწავლო პრაქტიკული თანამშრომლობის უზრუნველყოფის მიზნით, სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითმა ცენტრმა ქუთაისის აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან თანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმა. თანამშრომლობა ასევე კონფერენციების და სემინარების ორგანიზებას და პუბლიკაციების და თემატური მასალების გაცვლას მოიცავს.
მემორანდუმის გაფორმება აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტის 90 წლის იუბილესადმი მიძღვნილი ღონისძიების ფარგლებში განხორციელდა. აღსანიშნავია, რომ ქუთაისში პედაგოგიურმა ინსტიტუტმა სტუდენტების პირველის ნაკადის მიღება 1933 წლის 13 თებერვალს დაიწყო. დღეისთვის, უნივერსიტეტი მრავალი მიმართულების სასწავლო პროგრამით აგრძელებს ფუნქციონირებას; სწავლების და კვლევის პროცესს 524 პროფესორი და 436 სპეციალისტი ემსახურება.

The Scientific-Research Center of Agriculture signed a Memorandum of Understanding with Akaki Tsereteli State University
In order to ensure joint research, implementation of scientific projects and training and practical cooperation, the Scientific-Research Center of Agriculture signed a Memorandum of Understanding with Akaki Tsereteli State University in Kutaisi. Cooperation also includes the organization of conferences and seminars and the exchange of publications and thematic materials.
The memorandum was signed within the framework of the event dedicated to the 90th anniversary of Akaki Tsereteli State University. It should be noted that the Pedagogical Institute in Kutaisi started accepting the first stream of students on February 13, 1933. Today, the university continues to operate with many educational programs; 524 professors and 436 specialists serve the teaching and research process.