რუმინეთში, მინდვრის კულტურების მცენარეთა გენეტიკური რესურსების შესახებ გამართულ შეხვედრას, სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის წარმომადგენელი დაესწრო
რუმინეთში, ქ.ბუქარესტში ევროპული შეფასების ქსელის მარცვლეულის და პარკოსნების ჯგუფის (ForEVA) შეხვედრაში მონაწილეობა სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის სტანდარტების, სერტიფიცირების, დაგეგმვისა და ეკონომიკური ანალიზის სამსახურის უფროსმა თამარ ჯინჯიხაძემ მიიღო. ქართულმა მხარემ საქართველოს მინდვრის კულტურების მცენარეთა გენეტიკურ რესურსებზე პრეზენტაცია გამართა.
ბუქარესტში გამართულ შეხვედრაზე ყურადღება ევროპის ქვეყნებში გენბაკში პარკოსანი კულტურების კოლექციების არსებულ მდგომარეობას, მინდვრის ცდების დაგეგმვას, პარკოსანი კულტურების შეფასების ერთიანი სტანდტარტების შემუშავებას და EVA პარკოსნების ქსელის შექმნას დაეთმო.
ევროპის კოოპერირებული პროგრამის (ECPGR) ორგანიზებით გამართულ შეხვედრას სხვადასხვა ქვეყნის მეცნიერები, სელექციონერები და მეთესლეობის კომპანიების წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.

A representative of the Scientific-Research Center of Agriculture attended the meeting held in Romania on the genetic resources of field crop plants
Tamar Jinjikhadze, head of the Division of Standardization, Certification, Planning and Economic Analysis of the Scientific-Research Center of Agriculture, participated in the meeting of the European Evaluation Network on grain legumes group (ForEVA) in Bucharest, Romania. The Georgian side held a presentation on the genetic resources of Georgian field crops.
At the meeting held in Bucharest, attention was paid to the current state of leguminous crops collections in European countries, planning of field trials, development of common standards for evaluation of leguminous crops and creation of the EVA leguminous network.
The meeting organized by the European Cooperative Program for Plant Genetic Resources (ECPGR) was attended by scientists, breeders and representatives of seed companies from different countries.