სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის თანამშრომელმა ესპანეთში, საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციაში მიიღო მონაწილეობა
ესპანეთში, ქ.სანტიაგო დე კომპოსტელაში გამართულ საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციაზე „მერქნიანი მცენარეების ინოვაციური კლონირება“, სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის ვირუსოლოგიის ლაბორატორიის უფროსმა პრეზენტაცია „მცენარეთა ვირუსული და ფიტოპლაზმური დაავადებები საქართველოში“ გამართა. მან ევროპისა და ცენტრალური აზიის 22 ქვეყნის მეცნიერებს ვაზის, ხეხილის და თხილის საქართველოსთვის აქტუალური ვირუსული, ბაქტერიული და ფიტოპლაზმური დაავადებების კვლევის შედეგები და მათთან ბრძოლის ინტეგრირებული სისტემების შემუშავების საკითხები გააცნო.
კონფერენცია მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების სფეროში ევროპული თანამშრომლობის ასოციაციის (COST) დაფინანსებით გაიმართა, რომლის მიზანიც მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების სფეროში მკვლევარების და ინოვატორების იდეების ხელშეწყობაა.

An employee of the Scientific-Research Center of Agriculture took part in an international scientific conference in Spain
At the international scientific conference "Innovative cloning of woody plants" held in Santiago de Compostela, Spain, the head of the virology laboratory of the Scientific-Research Center of Agriculture held a presentation on "Viral and Phytoplasmic Diseases of Plants in Georgia". He introduced the scientists of 22 countries of Europe and Central Asia to the research results of viral, bacterial and phytoplasmal diseases of grapevines, fruit crops and nuts in Georgia and the issues of developing integrated systems to combat them.
The conference was sponsored by the Association for European Cooperation in Science and Technology (COST), whose goal is to promote the ideas of researchers and innovators in the field of science and technology.