სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითმა ცენტრმა თელავში გამართულ სამეცნიერო ფესტივალში მიიღო მონაწილეობა
სამეცნიერო ფესტივალი ,,ახალგაზრდა მეცნიერები პლანეტის უკეთესი მომავლისათვის“ იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში გაიმართა. ფესტივალის მიზანი იყო ახალგაზრდებში სამეცნიერო საქმიანობის პოპულარიზაცია.
სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის წარმომადგენლებმა ფესტივალის მონაწილეებს ცენტრის ძირითადი საქმიანობა, მიღწევები და მიმდინარე პროექტები გააცნეს. აღინიშნა, რომ კვლევებსა და ინოვაციურ საქმიანობაში ახალგაზრდების ჩართულობას განსაკუთრებული მნიშვნელობა აქვს.
ღონისძიების ფარგლებში დამთვალიერებელს საშუალება ჰქონდა, გასცნობოდა ქართული ხორბლის ენდემურ ჯიშებს, შენახვა-გადამუშავების პროდუქტებს, ქართულ სამეცნიერო ლიტერატურას და ქართული ვაზის უნიკალური ჯიშებისგან დაყენებულ ღვინოებს. სამეცნიერო ფესტივალი საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს ორგანიზებით 16 სექტემბერს ზუგდიდში დაიწყო და 19 ოქტომბრამდე საქარველოს ყველა დიდ ქალაქს მოიცავს.

The Scientific-Research Center of Agriculture took part in Scientific Festival held in Telavi
The scientific festival "Young Scientists for a Better future of the Planet" was held at Telavi State University named after Iakob Gogebashvili. The goal of the festival was to promote scientific activities among young people.
The representatives of the Scientific-Research Center introduced the main activities, achievements and current projects of the center to the participants of the festival. It was noted that the involvement of young people in research and innovative activities is of particular importance.
Within the framework of the event, the visitor had the opportunity to learn about the endemic varieties of Georgian wheat, storage and processing products, Georgian scientific literature and wines made from unique varieties of Georgian vines. The scientific festival organized by the Ministry of Education, Science and Youth of Georgia started on September 16 in Zugdidi and will cover all major cities of Georgia until October 19.