სსიპ სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის ჯიღაურას ბაზაზე ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორები და სტუდენტები იმყოფებოდნენ
სტუმრებმა ქართული და უცხოური ვაზის ჯიშების უნიკალური კოლექცია და ხეხილოვანი კულტურების კოლექცია დაათვალიერეს. ცენტრის სამეცნიერო-კვლევითი მიმართულებების წარმომადგენლებმა სტუდენტებს ვაზისა და ხეხილის აგროტექნიკა, დაავადებების პროგნოზირებისა და პროფლაქტიკის ღონისძიებები გააცნეს.
სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის სეროლოგიური და მოლეკულური კვლევის ლაბორატორიის უფროსმა ივეტა მეგრელიშვილმა სტუდენტებს ინფორმაცია მიაწოდა ლაბორატორიის საქმიანობაზე, მცენარეთა ვირუსული და ბაქტერიული დაავადებების იმუნოფერმენტული (ELISA) და მოლეკულური (PCR) დიაგნოსტიკის მეთოდებზე.

Professors and students of Batumi Shota Rustaveli State University visited at the Jighaura base of the LEPL Scientific-Research Center of Agriculture
The guests viewed a unique collection of Georgian and foreign grape varieties and a collection of fruit crops. The representatives of the center's scientific and research directions introduced the students to the agro-techniques of vines and fruit crops, measures of disease prediction and prevention.
Iveta Megrelishvili, head of the Serological and Molecular Research Laboratory of the Scientific-Research Center of Agriculture, informed the students about the activities of the laboratory, methods of immune-enzymatic (ELISA) and molecular (PCR) diagnosis of plant viral and bacterial diseases.