სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრი ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან სამეცნიერო მიმართულებით თანამშრომლობას აღრმავებს
სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითმა ცენტრმა ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან თანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმა. მემორანდუმი სამეცნიერო კვლევების მიმართულებით თანამშრომლობის გაღრმავებას, ერთობლივი კონფერენციების, სემინარების და ტრენინგების მოწყობას, ასევე, ცენტრის საცდელ-სადემონსტრაციო და ლაბორატორიულ ბაზებზე სტუდენტების სტაჟირებას ითვალისწინებს.
როგორც სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის დირექტორმა ლევან უჯმაჯურიძემ აღნიშნა, კვლევითი ცენტრისთვის ერთ-ერთ პრიორიტეტულ საკითხს რეგიონებში არსებულ სახელმწიფო და კერძო ინსტიტუტებთან, მათ შორის აგრარული მიმართულების უმაღლეს სასწავლებლებთან თანამშრომლობა წარმოადგენს.
„აღნიშნული მემორანდუმი საშუალებას გვაძლევს განვახორციელოთ ერთობლივი სამეცნიერო პროექტები, კვლევები თუ კონფერენციები, ასევე ხელი შევუწყოთ უნივერსიტეტის საგანმანათლებლო პროგრამების სამივე საფეხურის სტუდენტებს ცენტრის საცდელ-სადემონსტრაციო ბაზებსა და ლაბორატორიებში აიმაღლონ პროფესიული უნარ-ჩვევები, რაც რეგიონში მეტი ახალგაზრდა კვალიფიციური კადრის ჩამოყალიბებას შეუწყობს ხელს“.
ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს ხელი სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის დირექტორმა ლევან უჯმაჯურიძემ და ბსუ-ს რექტორის მოვალეობის შემსრულებელმა მერაბ ხალვაშმა მოაწერეს.

The Scientific-Research Center of Agriculture is deepening its scientific cooperation with Batumi Shota Rustaveli State University
The Scientific-Research Center of Agriculture signed a memorandum of Understanding with Batumi Shota Rustaveli State University. The memorandum envisages deepening cooperation in scientific research, organizing joint conferences, seminars and trainings, as well as internships for students at the center's experimental and demonstration and laboratory bases.
As Levan Ujmajuridze, Director of the Scientific-Research Center of Agriculture, noted, one of the priority issues for the research center is cooperation with state and private institutions in the regions, including agricultural universities.
"The aforementioned memorandum allows us to implement joint scientific projects, research and conferences, as well as to facilitate students of all three levels of the university's educational programs to improve their professional skills in the center's experimental and demonstration bases and laboratories, which will contribute to the formation of more young qualified personnel in the region."
The Memorandum of Understanding was signed by Levan Ujmajuridze, Director of the Scientific-Research Center of Agriculture, and Merab Khalvashi, Acting Rector of BSU.