სსიპ სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრისა და გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) ერთობლივი პროექტის „კლიმატის ცვლილების საადაპტაციო და შემარბილებელი ღონისძიებების ეკონომიკური შეფასება“ ფარგლებში, სამუშაო შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრის მიზანს პროექტის განხორციელებისთვის საჭირო მიზნობრივი მეთოდოლოგიური და პრაქტიკული საკითხების განხილვა წარმოადგენდა.
პროექტში ჩართული წარმომადგენლების მხრიდან შემუშავებულ იქნა აღნიშნული კვლევის შესრულებისთვის აუცილებელი აგრონომიული, კლიმატური, ეკოფიზიოლოგიური და ეკონომიკური მონაცემების მობილიზების ძირითადი მიმართულებები, განისაზღვრა აღნიშნული მონაცემების შეგროვების ხერხები და მეთოდები.

A working meeting was held within the framework of the joint project "Economic Assessment of Climate Change Adaptation and Mitigation Measures" of the LEPL Scientific-Research Center of Agriculture and the United Nations Development Program (UNDP)
The purpose of the meeting was to discuss targeted methodological and practical issues necessary for the implementation of the project.
The representatives involved in the project developed the main directions for mobilizing agronomic, climatic, ecophysiological, and economic data necessary for the implementation of this research, and determined the methods and techniques for collecting this data.