ლევან უჯმაჯურიძე ევროკავშირის მრჩეველს, ნუტრიციოლოგ ბრიჯიტ ფენს შეხვდა
სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევით ცენტრს, Capacity 4 Nutrition (C4N) ინიციატივის ფარგლებში, ევროკავშირის მრჩეველი, ნუტრიციოლოგი ბრიჯიტ ფენი ეწვია. C4N ინიციატივა ევროკავშირის და გერმანიის ფედერალური მთავრობის (BMZ) ერთობლივი დაფინანსებით ხორციელდება და მიზნად პარტნიორ ქვეყნებში კვებითი მიმართულებით ინსტიტუციური შესაძლებლობების გაძლიერებას ისახავს.
ვიზიტის ფარგლებში, ბრიჯიტ ფენს ცენტრის დირექტორი, პროფესორი ლევან უჯმაჯურიძე შეხვდა. შეხვედრაზე მხარეებმა საქართველოში ფაქტიური კვების და ნუტრიციული კვლევების დაგეგმვისა და განხორციელების პროცესში ტექნიკური მხარდაჭერის საკითხები განიხილეს.
ყურადღება გამახვილდა ფაქტიური კვების ეროვნულ დონეზე განხორციელების მნიშვნელობაზე ქვეყნის სასურსათო უზრუნველყოფის, სურსათის უვნებლობის, საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის დაცვის და სოფლის მეურნეობის პოლიტიკის მდგრადი განვითარების საქმეში. მხარეებმა სამომავლო თანამშრომლობის მიმართულებებსა და პერსპექტივებზე იმსჯელეს.

As part of the Capacity 4 Nutrition (C4N) initiative, EU advisor, nutritionist Bridget Fenn visited the Scientific-Research Center of Agriculture. The C4N initiative is implemented with joint funding from the European Union and the German Federal Government (BMZ) and aims to strengthen institutional capacities in the field of nutrition in partner countries.
During the visit, Bridget Fenn met with the Director of the Center, Professor Levan Ujmajuridze. At the meeting, the parties discussed issues of technical support in the planning and implementation of factual food and nutritional research in Georgia.
Attention was focused on the importance of implementing actual nutrition at the national level in the country's food security, food safety, public health protection, and sustainable development of agricultural policy. The parties discussed the directions and prospects of future cooperation.