მობილური ექსტენცია შიდა ქართლში
სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის სპეციალისტებმა, მობილური ექსტენციის პროექტის ფარგლებში, შიდა ქართლის რეგიონის 16 სოფლის ფერმერებს მცენარეთა ინტეგრირებული დაცვის, მარცვლოვანი კულტურების მეთესლეობის, მეცხოველებისა და მეფუტკრეობის მიმართულებით ინფორმაცია მიაწოდეს. დარგის სპეციალისტებმა ფერმერების მეურნეობები დაათვალიერეს და მათთვის საინტერესო საკითხებზე ინდივიდუალური რეკომენდაციები და კონსულტაციები გაუწიეს.
2017 წლის პირველ ნახევარში სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის სპეციალისტებმა მობილური ექსტენციის პროექტის ფარგლებში, მცხეთა მთიანეთის - 14, ქვემო ქართლის - 27, შიდა ქართლის - 16 და კახეთის 22 სოფლის 3000-მდე ფერმერს საკონსულტაციო მომსახურება გაუწიეს.
აღსანიშნავია, რომ 2016 წელს სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის ორგანიზებით, ექსტენციის პროგრამის ფარგლებში, მთელი საქართველოს მასშტაბით 1200-ზე მეტი ფერმერის გადამზადება განხორციელდა.

Mobile Extension in Shida Kartli
The specialists of the Scientific-Research Center of Agriculture, within the framework of the Mobile Extension Project, informed the farmers about integrated protection of plants, cereal crops, seed-growing, animal breeding and beekeeping directions, in 16 village of Shida Kartli Region. The field specialists looked through farmers’ farms and offered individual recommendations and consultations on the issues they were interested in.
In the first half of 2017, specialists of the Scientific-Research Center of Agriculture, provide the consultation services, within the framework of the Mobile Extension Project, up to 3000 farmers in Mtskheta Mtianeti -14, Kvemo Kartli -27, Shida Kartli -16 and in 22 villages – Kakheti.
It should be noted that in 2016, within the scope of the Extension Program, more than 1200 farmers were trained throughout Georgia.