გამოფენაში „აგრო ბათუმი 2017“ მონაწილეობა სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სამეცნიერო-კვლევითმა ცენტრმა მიიღო
სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სამეცნიერო-კვლევითმა ცენტრმა აგროსასურსათო პროდუქციისა და ტექნოლოგიების მე-7 საერთაშორისო გამოფენაზე „აგრო ბათუმი 2017“ ჯიღაურას საკვლევ-სადემონსტრაციო ბაზაზე დაყენებული ღვინის საკოლექციო ნიმუშები, ხილი და უახლესი ტექნოლოგიით დამზადებული ეკოლოგიურად სუფთა პროდუქტები შესთავაზა დამთვალიერებლებს. გამოფენის სტუმრები მეცხოველეობისა და მემცენარეობის მიმართულებით ცენტრის მეცნიერ-თანამშრომლების მიერ გამოცემულ გზამკვლევებსაც გაეცნენ და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის საქმიანობისა და მიმდინარე პროექტების შესახებ მიიღეს ინფორმაცია.
„აგრობათუმი 2017“ აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარემ, ზურაბ პატარაძემ გახსნა და წარმოდგენილი სტენდები დაათვალიერა. აგროსასურსათო პროდუქციისა და ტექნოლოგიების საერთაშორისო გამოფენის მიზანი აგროსასურსათო პროდუქციის მწარმოებლებს შორის ინფორმაციის გაცვლა, გამოცდილების გაზიარება და სამომავლო თანამშრომლობის ხელშეწყობაა.
„აგრო ბათუმი 2017“ დღეს გაიხსნა და 3 დღის განმავლობაში უმასპინძლებს სტუმრებს. გამოფენაში მონაწილეობენ აგროსასურსათო სექტორში დასაქმებული ქართული და უცხოური კომპანიები, მათ შორის,თურქეთიდან, უკრაინიდან და ირანიდან. საერთაშორისო გამოფენა კომპანიის „GEONET EXPO” ორგანიზებით აჭარის რეგიონში უკვე მეშვიდედ იმართება.

Exhibition - "Agro Batumi 2017"
LEPL Scientific-Research Center of Agriculture offered to visitors a collection samples of wines made on the research and demonstrative base of Jighaura, also fruit and ecologically pure products made with the latest technologies at Agrarian Products and Technologies’ 7th International Exhibition ’’Agro Batumi 2017’’.
The guests of the exhibition got acquainted with the guidelines published by the Center’s scientists in the field of animal breeding and plant growing and got information on the activities of the Scientific-Research Center of Agriculture and on current projects of the Ministry of Agriculture of Georgia.
"Agro Batumi 2017" is opened by the Chairman of the Government of the Autonomous Republic of Adjara – Zurab Pataridze.
The aim of the international exhibition of Agrarian Products and Technologies is to exchange information, to share experience among the producers of agro-food products and promote future cooperation.
"Agro Batumi 2017" is opened today and will host guests for 3 days. Georgian and foreign companies, employed in the Agrarian Sector, are being participated in the exhibition, including Turkey, Ukraine and Iran. The international exhibition is organized by the company ’’GEONET EXPO” in the Adjara region, it is held for the seventh time already.