სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრი აღმოსავლეთ ევროპის უნივერსიტეტთან თანამშრომლობას აღრმავებს
სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სამეცნიერო-კვლევით ცენტრსა და აღმოსავლეთ ევროპის უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. მემორანდუმის ფარგლებში, უნივერსიტეტში აქსელერატორი, ე.წ „ჭკვიანი ლაბორატორია“ მოეწყობა, ასევე განხორციელდება ერთობლივი პროექტები სტუდენტების პროფესიული განვითარების ხელშეწყობისთვის. მემორანდუმი ხელს შეუწყობს აგრობიზნესის სისტემური მართვის მიმართულებით სამეცნიერო-კვლევითი საქმიანობის განვითარებას.
სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის დირექტორმა, ლევან უჯმაჯურიძემ და აღმოსავლეთ ევროპის უნივერსიტეტის რექტორმა, დავით ჩერქეზიშვილმა აგრარული მიმართულებით ორი უწყების თანამშრომლობის გაღრმავების მნიშვნელობაზე ისაუბრეს. როგორც მხარეებმა აღნიშნეს, სოფლის მეურნეობის სფეროში ახალგაზრდა კადრების მოზიდვა და მათი პროფესიონალებად გაზრდა აგრარული დარგის განვითარებისთვის აუცილებელი პირობაა.

Scientific-Research Center of Agriculture and East European University signed a Memorandum of Understanding
LEPL Scientific-Research Center of Agriculture and East European University signed a Memorandum of Understanding. Within the scope of the memorandum, so-called ,,smart laboratory’’, accelerator, will be arranged in the university and joint projects will be arranged for promoting students’ professional development. The Memorandum will promote the development of scientific-research activities in the management of agribusiness system.
Levan Ujmajuridze, Director of the Scientific-Research Center of Agriculture, and David Cherkezishvili, Rector of the East European University talked about the importance of deepening cooperation between two agencies. As the parties noted, attracting young people in the field of agriculture and increasing their professionalism is a condition for development of agrarian sector.